eui headUkrainian (UA)English (United Kingdom)

Останні новини(06/25/19) Викладачі кафедри міжнародної економіки та бізнесу пройшли підвищення кваліфікації

Викладачі кафедри міжнародної економіки та бізнесу пройшли підвищення кваліфікації Інна Набок та Олена Пасічник пройшли підвищення кваліфікації в Державному вищому навчальному закладі «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук Украї...
Читати далі...

(06/25/19) Навчальна практика "Вступ до фаху" студентів першого курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні

Навчальна практика "Вступ до фаху" студентів першого курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» З 10 по 23 червня студенти першого курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» проходили навчальну практику «Вступ до фаху», під час якої відв...
Читати далі...

(06/25/19) NAU #1090-002361

(06/25/19) На Факультеті міжнародних відносин Національного авіаційного університету відбулася зустріч між представниками ФМВ та гостями з Португальського Політехнічного інституту.

На Факультеті міжнародних відносин Національного авіаційного університету відбулася зустріч між представниками ФМВ та гостями з Португальського Політехнічного інституту. Зустріч проходила в теплій та дружній атмосфері. За результатами переговорів декан Факультету мі...
Читати далі...

(06/25/19) Запрошуємо на навчання до аспірантури за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини»

Запрошуємо на навчання до аспірантури На кафедрі міжнародних економічних відносин і бізнесу діє аспірантура за спеціальністю 292 "Міжнародні економічні відносини", галузь знань 29 "Міжнародні відносини". Доктор філософії - це освітній і водночас перший науковий ступінь...
Читати далі...

Яким має бути алгоритм дій, коли права журналістів порушуються?

Олександр Бурмагін, медіаюрист ГО «Платформа прав людини», зустрівся 15 березня зі студентами-журналістами Кафедри журналістики, реклами і зв’язків з громадськістю ФМВ НАУ.

Медіаюрист нагадав студентам їх професійні права і дав чіткий алгоритм дій, як їх захищати. А саме:

1. Представитися, показати посвідчення і чітко послатися на норми, які гарантують право журналіста використовувати техніку та бути присутнім на відкритих заходах.

2. Нагадати про існування ч.2 ст.19 Конституції України відповідно до якої кожен посадовець зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

3. Поставити чітке питання – на якій підставі, на частині і статті якого закону змушують журналіста припинити використовувати техніку або полишити відкритий захід?

4. Якщо вимога продовжує лунати – нагадати про статті 171 та 345-1 Кримінального кодексу України, які передбачають кримінальну відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста. Повідомити, що будете звертатися за захистом своїх прав до суду та правоохоронних (або контролюючих) органів.

5. Якщо посадова особа, під час здійснення своїх повноважень, забороняє себе знімати – нагадати, що вона є публічною особою, яка утримується за рахунок коштів платників податків і знаходиться саме на роботі.

6. Якщо події відбуваються на вулиці, публічному заході – нагадати про ст.307 ЦК України, в якій міститься презумпція згоди особи на фото, відео зйомку у публічному місці. 7. В разі конфлікту - максимально фіксувати на відео, аудіо все, що відбувається. 8. Не віддавати НІКОМУ будь-які носії інформації.

Наприкінці зустрічі Олександр запевнив студентів-журналістів: в разі потреби, вони можуть телефонувати за номерами, вказаними на сайті ГО «Платформа прав людини» https://www.ppl.org.ua/ і отримати правову допомогу. 

Це вже друга зустріч медіаюриста зі студентами НАУ. Перша відбулась в квітні 2018 https://www.facebook.com/kucher.natali/posts/1948386478565192

Наталія Кучер

Відеозапис МК https://youtu.be/8ro9H83BpPQ (Підписуйтеся на канал!)


1

1