14 листопада кафедра іноземних мов у співробітництві з кафедрою журналістики організувала захід, присвячений сотій річниці Перемир’я – угоди, яка поклала кінець Першій світовій війні. Сучасники цієї війни назвали її Великою, оскільки вона мала тотальний характер і супроводжувалася людськими втратами, стражданнями, руйнуваннями, які до того часу було важко навіть уявити.
Студенти 305-306 груп (Яна Кота, Марина Добрянська, Дмитро Олексюк) розповіли про гуманітарну катастрофу, яка перетворила на руїни Старий континент і зумовила подальший драматичний розвиток історії людства. Оскільки 2018 рік оголошено в Україні Роком французької мови, доповідачі зосередилися головним чином на ролі Великої війни в історії Франції, яка була головною ареною конфлікту. Слухачі дізналися про величезні жертви, які на десятиліття знекровили французьке суспільство: чотири роки війни забрали життя 1,5 мільйона французів (10% активного населення); 25% французів, які досягли 20 років у 1914 році, загинули під час боїв або померли від ран у шпиталях.
У рамках заходу було оголошено результати літературного конкурсу, присвяченого роману П’єра Леметра «До побачення там, нагорі». Ця книга, якій у 2015 році було присуджено найпрестижнішу літературну премію Франції (Prix Goncourt), – жорстка і пронизлива розповідь про людей в умовах війни та у повоєнні роки, про людську натуру в її найкращих і найгірших проявах. Беручи участь у конкурсі «До побачення там, нагорі: обличчя війни», студенти відгукнулися на заклик згадати жахливі події столітньої давності, що є вкрай важливим, оскільки пам’ятати минуле означає не тільки віддати шану загиблим, а й дати шанс надії на те, що людство врешті-решт засвоїть уроки історії.
На конкурс було подано 25 робіт. Найбільшу зацікавленість завданням продемонстрували студенти зі спеціальностей «Журналістика» та «Міжнародна інформація». Журі (О.Кошак, Р.Слобоженко, А.Голоднюк, Ю.Мельник) побачило творчий підхід, емоційність, власну позицію у творах усіх учасників конкурсу. Переможцями визнано Вячеслава Кізіріді (група 208), Ольгу Клєстову (група 208), Ірину Гащенко (група 310) та Ірину Танасійчук (група 110), які отримали пам’ятні призи та грамоти. Журі відзначило високий рівень володіння мовою, креативність, оригінальність та щирість, які характеризують тексти переможців. Дякуємо організаторам заходу (І.Бонацька, О.Кошак, Р.Слобоженко, Є.Мельник), усім учасникам конкурсу та викладачам, які активно керували роботою студентів.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |